GƏNCLƏRİN I BEYNƏLXALQ MƏDƏNİ İRS VƏ TURİZM FORUMU 01-02 fevral 2015 Bakı, Azərbaycan |
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi GƏNCLƏRİN I BEYNƏLXALQ MƏDƏNİ İRS VƏ TURİZM FORUMUnu elan edir. |
MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyi GƏNCLƏRİN I BEYNƏLXALQ MƏDƏNİ İRS VƏ TURİZM FORUMUnu elan edir. Qısa məlumat. Forum “Araşdır, qoru və təbliğ et!” şüarı ilə keçiriləcək. Foruma müxtəlif ölkələrdən yaşı 35-ə qədər olan gənclər mədəni irsin araşdırılması, qorunması və təbliğ olunması istiqamətində yeni ideyalarla çıxış etmək üçün dəvət olunurlar.Sonda həm məruzəçilər , həm də iştirakçılara sertifikat veriləcək. Məqsəd. Forumun məqsədi gəncləri bir araya gətirərək müxətlif ölkələr arasında mədəniyyət, mədəni irsin qorunması və öyrənilməsi, turizm və onun yeni sahələri istiqamətində əməkdaşlıq perspektivlərini genişləndirmək, yeni ideyaların mübadiləsinə və uğurlu təcrübələrin geniş tətbiqinə nail olmaqdır. Bunun üçün: Forumda iştirak qaydaları: Mədəni irs və turizm sahəsində fəaliyyəti olan, ideya və təcrübələrini paylaşmaq, yeni əlaqələr qurmaq istəyən 16-35 yaşlı gənclər Forumda məruzəçi kimi çıxış etmək üçün dəvət olunurlar. Forumda Azərbaycanla yanaşı, Türkiyə, İran, Gürcüstan, Rusiya, İtaliya, Makedoniya, Hindistan, Fransa, Almaniya, İspaniya, Misir və başqa ölkələrdən olan gənclər də iştirak edə bilərlər. Forumda iştirak etmək üçün mədəni irs və turizm sahəsində yeni ideyalar, metodlar və konsepsiya, anlaşma ortaya qoyan, eləcə də uğurlar və müvəffəqiyyətsizliklərin təhlilini nəzərdə tutan işlər qəbul olunur. İşlərin xülasəsini göndərən zaman aşağıdakıları nəzərə alın: Xülasədəki hər bir fikrə görə, eləcə də yazı, qrammatika və ya elmi faktlarda yol verilmiş səhvlərə görə müəlliflər məsuliyyət daşıyırlar. Xülasə göndərmək üçün miras.az saytındakı müvafiq formanı dolduraraq qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Müraciətlər üçün son tarix: 08 yanvar 2015-ci il E-mail: miraspresscenter@gmail.com Forumda dinləyici kimi iştirak etmək istəyənlər üçün məhdudiyyət yoxdur. Sadəcə miras.az saytındakı əlavə blankı dolduraraq öncədən qeydiyyatdan keçmək lazımdır. Qeydiyyat xərcləri: Məkan və tarix: Məsləhət Şurasi: Təşkilat Komitəsi: Təklif olunan proqram:

| 1st International Youth Forum of Cultural Heritage and Tourism 1-2 February 2015 Baku, Azerbaijan |
| 5.12.2014 |
|   Twitter  Google  Myspace |
|  |
| MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage announces 1st International Youth Forum of Cultural Heritage and Tourism. |
| Information. Forum will be held under slogan “Explore, Protect and Promote!”. Youth of the age till 35 from different countries will forward new ideas in the line of study, protection and promotion of cultural heritage. In the end speakers and participants will be granted certificates. Purpose. The Forum aims at maintaining collaboration perspectives in the direction of protection and study of cultural heritage, tourism and new fields of tourism by gathering youth among the countries, achieving wide application of exchange of new ideas and successful practices. For this purpose: Terms of participation: Youth of 16-35 ages having cultural heritage and tourism activities, wishing to have new relations are invited to participate as presenters of forum and share ideas and practices. Along with Azerbaijan, youth from Turkey, Iran, Georgia, Russia, Italy, Macedonia, India, France, Germany, Spain, Egypt and other countries will participate there. The papers covered new ideas, methods and conception, understandings and the analysis of successes and failures in the field of cultural heritage and tourism will be preferred. Take into consideration the following when sending the abstract: Authors are accountable for any ideas, as well as writing and grammar rules or mistakes in scientific facts indicated in the abstract. The participant should fill in this application form on ‘miras.az’ web-site to register and then send an abstract. Deadline: 8th January, 2015 E-mail: miraspresscenter@gmail.com There is no limit for participants of the forum. Fill in the application form on web-site miras.az and register. Fees: Venue and date: Advisory Board: Organization Committee: Program: 1 February, 2015 2 February, 2015