Qalib komandaya rəmzi kubok təqdim olunub və sertifikatlar verilib. Yarışmanın gələcəkdə də mütəmadi olaraq davam etdirilməsi planlaşdırılır.
İyulun 5-də MİRAS Mədəni İrsin Öyrənilməsinə Kömək İctimai Birliyinin təşkilati dəstəyi və gənc mirasçı Fidan Məmmədovanın təşəbbüsü ilə “Kim, Harada, Necə” intellektual yarışması keçirilib. Münsiflər heyətinə MİRAS İctimai Birliyi İdarə Heyətinin üzvü, professor Qafar Cəbiyev, Qafqaz Universiteti Qafqaz Araşdırmalar İnstitutunun əməkdaşı, professor Minəxanım Nuriyeva-Təkləli, Milli Azərbaycan Tarixi Muzeyinin əməkdaşı Pərvanə Əzizova və MİRAS İctimai Birliyinin sədri, tarix üzrə fəlsəfə doktoru Fariz Xəlilli daxil idi. İntellektual yarışmaya hər biri 4 nəfərdən ibarət 6 komanda qatılmışdı. Maraqlı bilik yarışması müxtəlif sahələri: coğrafiya, tarix, ədəbiyyat, kinomotaqrafiya və s. əhatə edən suallardan ibarət idi. Tornado, Qaliblər, Mübarizlər, Da Vinçi, Uğur, Hearles komandaları ilə keçirilən yarışmada qalib komanda şəhid Mübariz İbrahimovun adını daşıyan “MÜBARİZLƏR” komandası olmuşdur. Qalib komandaya rəmzi kubok təqdim olunub və sertifikatlar verilib. Yarışmanın gələcəkdə də mütəmadi olaraq davam etdirilməsi planlaşdırılır.

Intellectual game “The Five Minds” Held by MIRAS
On July 5, 2015 intellectual game “The Five Minds” in the initiative of the young MIRAS member, Fidan Mammadova was co-organized by MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage,.
On July 5, 2015 intellectual game “The Five Minds” in the initiative of the young MIRAS member, Fidan Mammadova was co-organized by MIRAS Social Organization in Support of Studying of Cultural Heritage,. The Jury included MIRAS board member, Professor Gafar Jabiyev; employee of Caucasus Studies Institute of Qafqaz University, Professor Minakhanim Nuriyeva-Takali, an employee of the National Museum of History of Azerbaijan, Parvana Azizova, chairman of MIRAS, PhD Fariz Khalilli. 6 teams, each consisting of 4 participated in the intellectual game. The interesting game covered different areas of knowledge: geography, history, literature, cinematography, etc. The team ‘MUBARIZLER’ with the name of national hero of ours, martyr won the game overcoming the others: Tornado, Winners, Da Vinci, Success, Healers. The winner team was presented a symbolic award and certificates. The contest is scheduled to be continued on a regular basis in the future.